• 27 kwietnia 2024

O czym pamiętać drukując wizytówki

Profesjonalne wizytówki firmowe

Nie od dziś wiadomo, że jak nas widzą, tak nas również piszą. Jeśli więc chcemy zatroszczyć się o własny, profesjonalny wizerunek, powinniśmy zainwestować w jak najlepsze wizytówki. Jak jednak zdobyć takie, których nie będziemy musieli się wstydzić?

Projekt i wydruk

Jeśli zastanawiamy się nad tym, co jest kluczem do atrakcyjnych wizytówek, w pierwszej kolejności powinniśmy pomyśleć o unikatowym połączeniu dobrego projektu, odpowiedniego przygotowania oraz jakości samego druku. Niestety, nawet karta biznesowa stworzona na podstawie znakomitego projektu może się okazać nieudana, jeśli okaże się, że nie przywiązywaliśmy wagi do odpowiedniego papieru albo jakości wydruku.

Pierwsze ważne pytanie, jakie powinniśmy sobie postawić, dotyczy więc tego, na czym wydrukować wizytówkę. Decyzja o wyborze podłoża będzie miała przecież wpływ nie tylko na jej wygląd, ale i na ostateczną jakość. Oczywiście, w zdecydowanej większości przypadków wybór pada na papier kredowy, którego gramatura wynosi 350 g. Papier jest wówczas trwały, a jednocześnie możemy liczyć na jego elastyczność.

Innym ciekawym rozwiązaniem, które powinno nas zainteresować, jest drukowanie wizytówek na tak zwanych podłożach ozdobnych. Kolorowe podłoża do wizytówek cieszą się obecnie dużą popularnością, wybór dotyczy zaś zarówno podłoża perłowego, pozłacanego, w kolorze kości słoniowej oraz metalizowanego. Papiery takie najczęściej podlegają procesowi barwienia w masie, co sprawia, że zachowują zarówno trwałość, jak i soczyste kolory i cieszą nimi przez długi czas. Jeśli mamy do czynienia z cennymi podłożami, przeważnie możemy też liczyć na biały druk.

Jak wydrukować wizytówki

Lista ciekawych podłoży z pewnością nie byłaby jednak kompletna, gdybyśmy zapomnieli o podłożu fakturowanym. Takie wizytówki są nie tylko bardzo efektowne, ale i intrygujące w dotyku, co sprawia, że zwykle mamy ochotę pozostać z nimi przez dłuższy czas. Ponownie możemy liczyć na szereg ciekawych propozycji w tym zakresie, mamy więc dostęp choćby do papierów prążkowanych, o fakturze filcu oraz tych, które posiadają włókna. Jeśli obawiamy się jednak, że wydruk może nie pasować do obranego przez nas podłoża, najlepiej skorzystać z pomocy drukarni charakteryzującej się pewnym doświadczeniem w tym zakresie.

Uszlachetnienia wizytówek.

Gdy mamy do czynienia z uszlachetnieniami, najczęściej są to lakier wybiórczy i folie. Oczywiście, rodzaj uszlachetnienia nie jest wcale uniwersalny, najlepiej więc dopasować go do specyfiki projektu. Dla przykładu, folia matowa jest przygotowywana po to, aby stonować kolory dla nowoczesnego efektu, folia błyszcząca pozwala nam na ożywienie projektu, a lakier wybiórczy UV sprawdza się najlepiej wówczas, gdy zależy nam na podkreśleniu detali charakterystycznych dla naszej wizytówki.

Ile to kosztuje?

Na koszt wykonania wizytówek składa się co najmniej kilka czynników. Duże znaczenie ma choćby to, jaki zakład odpowiada za realizację zlecenia, nie bez wpływu pozostaje jednak również rodzaj podłoża oraz wybranego przez nas uszlachetnienia. Pewne znaczenie ma i to, jak wiele wizytówek chcemy przygotować.

Share :

Może Cię zainteresować

Co można zawrzeć w wizytówce

Wizytówki to wszechstronne narzędzia promocyjne, które mogą być formalne lub nieformalne, w zależności od...

Jak stworzyć dobrą wizytówkę?

Posiadanie wizytówek jest dziś w wielu branżach czymś oczywistym. Niemal wszędzie mamy z nimi do czynienia, w...