• 24 kwietnia 2024

Przygotowanie ulotki reklamowej

Projekt ulotki reklamowej

Ulotki reklamowe to znakomity sposób na przekazanie informacji, ale istnieje tutaj potężna bariera: nikt nie chce ulotek brać. Można je wcisnąć na siłę, ale potem odnajdzie się je w najbliższym koszu na śmieci. Zupełnie inaczej jest w sytuacji, kiedy ktoś znajduje chociażby 10 złotych na ulicy. Wtedy jest to dobry dzień.

Robi się mniej ciekawie, kiedy znalezione 10zł okazuje się być czyjąś ulotką reklamową. Nawet jeśli potem znajdziemy na niej bon upoważniający do rabatu na 10 złotych w tym sklepie, nie będziemy specjalnie zadowoleni.

Na chybił trafił?

W przypadku ulotek częstym problemem jest to, że trafiają one do wszystkich jak leci. Kupon na 10 złotych w ulotce może być miły, ale jeśli jest to kupon na mycie samochodu kogoś, kto samochodu nie posiada, marnujemy swoje pieniądze i jego czas.

Zrealizuj potrzebę, uchroń przed stratą

Najwięcej ulotek posiada na sobie po prostu nazwę firmy i jakiś fragment jej katalogu usług. Oczywiście, wskazanie adresu firmy, realnego lub wirtualnego, to konieczność, ale w ten sposób nie da się jeszcze wygrać walki o klienta. W rzeczywistości klient jest bowiem średnio zainteresowany naszą firma i ofertą. Jego interesuj on sam i jego potrzeby, a także, może jak dowodzą psychologowie, przede wszystkim strach przed strata. To ma być największa motywacja. Dlatego na ulotce główne miejsce powinno przypaść informacji w formie prostego do zrozumienia hasła, które poinformuje o korzyściach lub uchroni przed stratą. Rozwiążmy problem klienta.

Pomysł na ulotkę reklamową

Konkret

Nikt z ulotką nie chce spędzać za dużo czasu i nawet jeśli jest tam coś potencjalnie interesującego. Jest to wręcz odruch bezwarunkowy powodujący, że pojawienie się ulotki w ręce zmusza do jej wyrzucenia. Dlatego autor ulotki musi być bardzo konkretny i zawrzeć na niej określoną korzyść w sposób, który będzie ewidentny. I który nie będzie wymagał dłuższego zastanawiania się nad istotą rzeczy. Dobrym pomysłem jest stworzenie na przykład ulotki w formie kuponu. Wyrzucenie kuponu to potencjalna strata, nawet jeśli zupełnie nierealna, bo z kuponu się pewnie nie skorzysta.

Wezwanie do działania

Skuteczność ulotki zdecydowanie wzrośnie, jeśli będzie zawierała wezwanie do działania. W ten sposób określa się informacje, która nawołuje do konkretnej czynności i najlepiej jeszcze wyznacza ramy czasowe, w których trzeba ją podjąć, na przykład „zarezerwuj w promocyjnej cenie do końca miesiąca” lub „oferta 2w1 ważna tylko przez 7 dni”. Dlaczego tak się dzieje? Nasze mózgi lubią iść na łatwiznę, a jeśli ktoś za nas podejmuje decyzję, jest to wyjątkowo wygodne.

Do dobrych rąk

Idealną sytuacją jest też to, kiedy ulotka trafia do odpowiednich rak, czyli do rąk osób, które przynajmniej teoretycznie będą zainteresowane skorzystaniem z usługi reklamowanej przez ulotkę. Triki sprawiające, ze ktoś się skusi na ulotkę, powodują tylko marnowanie ulotek. Zdecydowanie lepiej jest przygotować ulotki tak, by osoby zainteresowane ofertą firmy same zauważyły ulotkę i sięgały po nią. Nie jest to proste, ale możliwe.

Share :

Może Cię zainteresować