• 26 kwietnia 2024

Idealna wizytówka - trzy ważne pytania

Wydruk wizytówek

Gdy mówimy o wydruku wizytówek, powinniśmy mieć świadomość, że jest to jedna z ważniejszych inwestycji, na które zdecyduje się nasza firma. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, skoro mówimy o inwestycji w wizerunek. Wizytówki to znakomite nośniki pierwszego wrażenia. Nie zaskakuje więc to, że mają one duży wpływ na to, czy potencjalny klient lub partner biznesowy zdecyduje się na zachowanie naszego kontaktu.

Jak zatem wybrać takie wizytówki biznesowe, które pomogą nam w dotarciu do kontrahentów?

Nawet, jeśli wydaje nam się, że wizytówki to rozwiązanie nawiązujące swoim charakterem do czasów minionych, powinniśmy zastanowić się nad tym, czy takie podejście jest rzeczywiście właściwe. Mijają przecież wieki, a wizytówki nadal są jednym z ważniejszych elementów większości spotkań o charakterze biznesowym. To jednak coś więcej niż tylko wielowiekowa tradycja. Wręczanie ich już od dawna jest przecież uważane za część biznesowej etykiety. Także ich forma i format nie pozostają bez znaczenia dla przyszłych kontraktów.

Jaki format wizytówki jest najlepszy?

Osoby, które poszukują wizytówek powinny pamiętać o tym, że ważna jest nie tylko ich kreatywność, ale i uniwersalność. Jeśli więc liczymy na dobry efekt, nie zaleca się eksperymentowania z ich rozmiarami. Najczęściej mamy do czynienia z kartami biznesowymi o wymiarach 90 na 50 milimetrów, choć popularny jest też format 85 na 55 milimetrów i warto trzymać się właśnie tych założeń, mamy bowiem do czynienia z wizytówkami, które łatwo zmieszczą się w kieszeni albo w portfelu.

Projekt wizytówki

Jakie podłoże będzie najlepsze?

Gdy drukujemy wizytówki, musimy określić, co jest dla nas priorytetem. Nietrudno się przy tym domyślić, że to jakość ma w takiej sytuacji naprawdę duże znaczenie. Od wizytówek oczekuje się, że będą estetyczne i czytelne, nawet kreatywność powinna być zatem wpisana w tradycyjną formę. Jeśli więc zastanawiamy się, co może wpłynąć na wygląd wizytówki, warto wspomnieć o zarówno o jakości, jak i grubości podłoża.

Pewne znaczenie ma również to, w jaki sposób zostało ono wykończone. Jeśli chcemy, aby nasze wizytówki długo były czytelne, najlepszą opcją jest stawianie na papier kredowy o gramaturze wynoszącej 350 g. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że nasza wizytówka musi być taka sama, jak dziesiątki innych. Wyróżnić może ją choćby kolorowy środek. Ciekawym rozwiązaniem są też wizytówki trójwarstwowe charakteryzujące się tym, że są trzy razy grubsze od klasycznych. Dzięki temu możemy uzyskać znacznie trwalsze rozwiązanie.

Czy uszlachetnianie wizytówek to dobry pomysł?

Uszlachetnianie wizytówek to kolejny sposób na to, aby uczynić je ciekawszymi, a jednocześnie doprowadzić do podwyższenia ich wartości. Oczywiście, wiele zależy od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydowaliśmy. Jeśli stawiamy na klasyczne, proste wzory, najlepszą opcją będzie folia błyszcząca. Jeśli jednak mamy dość odważny projekt kolorowy, możemy zastanowić się nad elegancką folią matową. Wszystko dlatego, że choć wizytówka powinna dobrze prezentować się wizualnie, warto też aby była przyjemna w dotyku.

Sprawdź ofertę druku wizytówek w drukarni internetowej Lobos.promo: https://lobos.promo/produkty/pokaz/wizytowki

Share :

Może Cię zainteresować

Co można zawrzeć w wizytówce

Wizytówki to wszechstronne narzędzia promocyjne, które mogą być formalne lub nieformalne, w zależności od...

Jak stworzyć dobrą wizytówkę?

Posiadanie wizytówek jest dziś w wielu branżach czymś oczywistym. Niemal wszędzie mamy z nimi do czynienia, w...