• 11 października 2024

Jak stworzyć dobrą wizytówkę?

Zawartość wizytówki

Posiadanie wizytówek jest dziś w wielu branżach czymś oczywistym. Niemal wszędzie mamy z nimi do czynienia, w przypadku większości spotkań biznesowych wymiana kontaktów w formie wizytówek jest przy tym czymś oczywistym. Jeśli zatem zależy nam na zrobieniu dobrego wrażenia tak na klientach, jak i na dostawcach, powinniśmy pamiętać o dobrej jakości wizytówkach. To przecież ważna część naszego wizerunku.

Wybór odpowiedniego formatu

W Polsce największym powodzeniem cieszą się wizytówki o wymiarach 90 na 50 milimetrów. Warto jednak pamiętać, że już na zachodzie Europy najpopularniejszymi są wymiary 85 na 55 milimetrów. Takie wymiary cieszą się powodzeniem przede wszystkim dlatego, że użytkownikowi najłatwiej jest korzystać z tego rodzaju wizytówek. Mieszczą się one nie tylko w kieszeni lub portfelu, ale i w większości wizytowników, mamy więc do czynienia ze standardem posiadającym wiele zalet. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że w sprzedaży nie brakuje również wizytówek niestandardowych. Mają one nie tylko inne wymiary, ale nawet nieco inne kształty. Oczywiście, nie zawsze istnieje potrzeba tworzenia takich niestandardowych wizytówek, przedstawiciele tak zwanych kreatywnych, a więc architekci, graficy, czy też projektanci, mogą je jednak wykorzystać do tego, aby lepiej zaprezentować się na rynku. Zastosowanie niestandardowych wymiarów wiąże się z pewnym ryzykiem, jeśli jednak wykorzystamy je we właściwy sposób, możemy liczyć na pozytywne wrażenie u odbiorcy.

Ekskluzywne wizytówki

Wybór podłoża

Jeśli zależy nam na podłożu, które będzie jak najbardziej standardowe, z pewnością rolę tę będzie miał do odegrania papier. Najczęściej jest to biała kreda wybierana przede wszystkim ze względu na wyjątkowo dobry stosunek jakości do ceny. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że nie czekają na nas także inne opcje. Wizytówki można przecież nadrukować dziś niemal na wszystkim i to wyobraźnia osoby zamawiającej coraz częściej staje się jedynym naprawdę poważnym ograniczeniem. Nic więc dziwnego, że coraz częściej takim podłożem jest plastik, pianka, drewno, karton, a także surowce pochodzące z recyklingu. Ponieważ jednak to papier jest wybierany najczęściej, mu właśnie powinniśmy przyjrzeć się w pierwszej kolejności.

Tym, co ma kluczowe znaczenie w przypadku wizytówek papierowych, jest przede wszystkim gramatura. Co do zasady, im jest wyższa, tym lepiej. Jeśli postawimy na papier o relatywnie niskiej gramaturze, wizytówka może sprawiać wrażenie nieprofesjonalnej, wydrukowanej na drukarce, jaką posiadamy w domu. Niestety, wcale nie brakuje osób, które ciągle jeszcze popełniają ten błąd wynikający przede wszystkim ze źle rozumianej oszczędności. Błędy biorą się także z tego, że gramatura kredyt jest porównywana z gramaturą kartonu. Niestety, nie jest to właściwe założenie, warto więc pamiętać, że papier kredowy jest znacznie mniej sztywny niż ma to miejsce w przypadku kartonu. Wynika to przede wszystkim z różnej gęstości obu surowców. Bez względu na to, czy wybierzemy papier kredowy matowy, czy też błyszczący, możemy mieć pewność, że będzie on znacznie gładszy niż karton, a tym samym – przyjemniejszy w dotyku.

Share :

Może Cię zainteresować

Co można zawrzeć w wizytówce

Wizytówki to wszechstronne narzędzia promocyjne, które mogą być formalne lub nieformalne, w zależności od...