• 11 maja 2021

Kreatywne wykorzystanie folderów prezentacyjnych w celu ułatwienia prowadzenia działalności gospodarczej

Każdy właściciel firmy powie Ci, że bycie przygotowanym i zorganizowanym robi wspaniałe pierwsze wrażenie.

I nie ma nic gorszego, niż bawienie się w luźne, psie dokumenty, gdy próbujesz zrobić wrażenie na seminarium lub na boisku sprzedażowym.

Potrzebujesz każdej części tego, jak się prezentujesz, aby być konsekwentnym - od mowy ciała i mowy po ubranie i dokumenty.

Nie możemy Ci powiedzieć, jak się ubierać. Ale możemy pomóc Ci wysłać właściwą wiadomość z Twoją literaturą.

Teczki prezentacyjne są profesjonalnym i imponującym sposobem prezentacji informacji, przechowywania dokumentów i projekcji odpowiedniego wizerunku dla Twojej firmy.

Są one również szansą na pokazanie marki Twojej firmy - a Twoi klienci mają większe szanse na posiadanie i noszenie przy sobie zgrabnej, dobrze zaprojektowanej teczki niż wiązki różnorodnych ulotek i broszur.

Kiedy więc powinieneś korzystać z folderu prezentacyjnego?

Oto 5 najbardziej użytecznych sposobów na zrobienie jak najlepszego pierwszego wrażenia w Twojej firmie:

1. Prezentacje, seminaria i pokazy handlowe

Ulotki i broszury są świetną opcją do prezentacji informacji na seminarium lub targach.

Ale foldery z prezentacjami mogą ułatwić pracę Twoim potencjalnym klientom, dając im jeden pakiet, który zawiera ogromną ilość Twoich najważniejszych informacji.

Umieszczając materiały w paczce, możesz kontrolować ich przebieg podczas prezentacji. Możesz pomóc im odkryć Twoją firmę i jej usługi w najlepszej możliwej kolejności, nie przytłaczając ich.

Posiadają oni podręczny pojazd, który pomoże im przechowywać i przewozić wszystkie Twoje materiały przez cały czas trwania imprezy - a na pewno nie zaszkodzi, jeśli spędzą cały dzień na prezentowaniu Twojej marki wszystkim, przez których przejdą!

Co więcej, foldery prezentacyjne dają Twoim potencjalnym klientom bezpośrednią i wygodną prezentację, którą inne firmy często ignorują:

Podczas gdy Twoi konkurenci podają adres swojej strony internetowej, Ty dajesz ludziom wersję offline wszystkiego, co muszą wiedzieć - a Ty oddajesz to w ich ręce, kiedy tego chcą.

2. Pakiety powitalne

W branży hotelarsko-gastronomicznej pakiety powitalne to wygodny i imponujący sposób na powitanie klientów w parku wakacyjnym lub hotelu - przy jednoczesnym przekazaniu im wszystkich ważnych informacji, których potrzebują podczas pobytu.

Zamiast dawać im wybór ulotek dla lokalnych firm (lub mieć nadzieję, że przeczytają plakaty dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa), możesz dać im wszystko, czego potrzebują w jednym prostym i profesjonalnym pakiecie.

Jest to świetny sposób na zrobienie jak najlepszego pierwszego wrażenia: szczególnie, gdy używasz folderu z marką Twojej firmy.

Ale jest to również świetny sposób na dodanie odrobiny osobistej atmosfery do ich pobytu - pokazanie Twoim gościom od momentu ich przyjazdu, że myślisz o ich doświadczeniu i ich wygodzie.

3. Materiały szkoleniowe

Kiedy pracownicy rozpoczynają nową pracę lub pracują w ramach nowego programu szkoleniowego, posiadanie wszystkich informacji może znacznie ułatwić trawienie i naukę.

W rzeczywistości 91% z tysiącleci twierdzi, że preferują papier.

do komputerów, gdy się uczą.

Więc jeśli masz nowych pracowników lub pracowników w szkoleniu, daj im podręcznik szkoleniowy w formie papierowej w profesjonalnym, markowym folderze prezentacyjnym. Może się okazać, że poradzą sobie z nową rolą znacznie szybciej niż w przypadku czysto cyfrowego programu szkoleniowego.

4. Narzędzia sprzedaży

Posiadanie broszury lub ulotki produktowej jest świetne. Ale ma swoje wady.

Gdy dodajesz nowe linie produktów lub zmieniasz ceny - a nawet gdy prowadzisz ograniczoną czasowo ofertę - kosztowne staje się drukowanie nowych ulotek i broszur.

Ale dzięki folderowi prezentacyjnemu można łatwo wsunąć nowe wkładki, aby utrzymać aktualność oferty (za ułamek kosztów).

Możesz nawet spersonalizować każdy pakiet sprzedażowy do potrzeb swoich klientów za pomocą różnych, ukierunkowanych ulotek, co czyni je doskonałym narzędziem towarzyszącym Twojemu działowi sprzedaży.

5. Pakiety informacyjne

W niektórych branżach lub sytuacjach - takich jak zawody medyczne lub branża nieruchomości - jest absolutnie konieczne, aby ogromne ilości informacji mogły być organizowane i przechowywane razem.

Gdy pacjenci potrzebują swojej dokumentacji medycznej (lub nabywcy domowi muszą zapoznać się z dokumentami prawnymi), potrzebują sposobu na przechowywanie swoich ważnych materiałów w jednym miejscu, a także na ich uporządkowanie i ochronę.

Profesjonalnie wydrukowana i oznakowana teczka z prezentacjami oferuje idealne rozwiązanie dla bezpiecznego i zorganizowanego przechowywania wszystkich tego typu dokumentów, a także daje klientom fizyczną pewność, że są w bezpiecznych, kompetentnych i profesjonalnych rękach.

Wskazówki dotyczące doskonałego projektu folderu prezentacyjnego

Do codziennej pracy biurowej może być potrzebny tylko stosunkowo prosty projekt folderu.

Ale jeśli planujesz wykorzystać teczkę do pozyskania klienta biznesowego, prawdopodobnie będziesz potrzebował kilku dodatkowych funkcji, aby nadać jej profesjonalny wygląd: rzeczy takie jak laminowanie, bardzo gruby papier lub kartka, czy wysokiej jakości markowe kolory i logo.

Kiedy przekazujesz dobrze zaprojektowaną, markową teczkę, automatycznie robisz lepsze pierwsze wrażenie. A to oznacza, że Twoi klienci są bardziej skłonni poświęcić Twoim materiałom uwagę, na którą zasługują (i zatrzymać Twoją teczkę na dłużej!).

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci jak najlepiej wykorzystać drukowanie folderu prezentacyjnego:

Każda teczka powinna:
- Zdefiniować kim jesteś lub co prezentujesz
- Wprowadź czytelnika do środka
- Skieruj czytnik do swoich ważnych danych kontaktowych
- Przestrzeganie wymogów prawnych (takich jak prawa autorskie).

Wcelu uzyskania dodatkowego, profesjonalnego akcentu, możesz dodać:
- Laminowanie do zewnętrznej okładki. Drukowanie ciemnych kolorów wzdłuż fałdek może spowodować ich pękanie - należy więc unikać laminowania od wewnątrz, jeśli kolory teczki znajdują się na ciemnej stronie.
- Gniazda w kieszeni do trzymania wizytówki
- Foliowanie, punktowe UV lub wytłaczanie do logo lub innych elementów projektu.

Projektując teczkę, powinieneś zawsze:
- Używać odpowiedniego szablonu projektu folderu w rozmiarze
- Wzornictwo w profilu kolorystycznym CMYK
- Używaj kolorów markowych i uzupełniających
- Trzymaj wszystkie ważne informacje w odległości 5 mm od krawędzi teczki i wykrojników.
- Zachowaj cały tekst na poziomie 7pt lub wyższym (dla czytelności)
- Korzystaj z obrazów wysokiej jakości w rozdzielczości 300 dpi - unikaj obrazów zapisanych w Internecie, ponieważ nie będą one miały takiej jakości lub rozdzielczości, jakiej potrzebujesz, aby rzeczy wyglądały najlepiej w druku.
- Sprawdź cały swój tekst: pod kątem gramatyki, ortografii i przejrzystości

Share :

Może Cię zainteresować

Oprawa pracy dyplomowej

Wielkie wyzwanie, jakim jest przygotowywanie pracy dyplomowej, posiada niezbyt spektakularne, a wręcz prozaiczne...