• 11 maja 2021

Wizytówka firmowa - jak sprawić, by przykuwała wzrok?

Wizytówki firmowe

Wizytówka to narzędzie biznesowe o ogromnej mocy - choć takie stwierdzenie może wydawać się nieco przesadzone, jest wciąż prawdziwe. W dobie stron internetowych i mediów społecznościowych mały, papierowy przedmiot wciąż gra niebagatelną rolę. Relacje handlowe wymagają dobrego zaprezentowania swoich danych kontaktowych - odpowiednio zaprojektowana wizytówka może to znacznie ułatwić.

6 cech dobrej wizytówki firmowej

Wymiary

Każda wizytówka musi mieć 90x50mm. Chodzi o to, by móc swobodnie schować ją do standardowego wizytownika lub portfela. Zbyt duża prawdopodobnie wyląduje w koszu na śmieci a mała gdzieś się zgubi. Dlatego rozmiar wizytówki nie jest dobrym polem do eksperymentów i prób stworzenia wyróżniających się projektów. Lepiej pozostawić wymiary w standardowym wydaniu.

Jakość wykonania

Kiepska jakość wizytówek słabo świadczy o firmie. Zły, cienki papier, odchodząca folia czy brak foliowania odpadają. Matowe, dobrze wykończone wizytówki i wysoka jakość papieru od razu rzucają się w oczy. Warto zadbać o foliowanie z obu stron, o ile tył nie służy do tego, by po nim pisać.

Estetyka wizytówki

Estetyka pozwala przekonać się już po pierwszym rzucie oka, czy firma jest profesjonalna. Dlatego wizualny projekt wizytówki powinien być dopięty na ostatni guzik. Warto zadbać, by zajął się nim dobry grafik, taki, który rozumie, że czasem mniej znaczy więcej i potrafi doskonale wyeksponować kluczowe elementy.

Co się sprawdza? Na pewno jasne tło i dobrze użyte elementy identyfikacji firmy. Chaotyczna wizytówka to zawsze zła wizytówka.

Elementy profesjonalnej wizytówki

Aktualne dane

Odręczne zmiany numeru telefonu, który uległ zmianie podczas gdy pozostało jeszcze sto wizytówek do rozdania, są dziś niedopuszczalne. Takie postępowanie kojarzy się dziś z brakiem profesjonalizmu i skąpstwem. Jeśli zmieniły się ważne dane, trzeba wydrukować nową partię, z poprawionymi danymi - to konieczne i nie ma od tej zasady odwołania.

Co umieścić na wizytówce?

Treść wizytówki musi być wyczerpująca, a przy tym krótka. Umieszcza się na niej imię i nazwisko, nazwę i logo firmy, stanowisko osoby, numer telefonu, adres, stronę www. Większość firm nie potrzebuje na wizytówce mapki dojazdowej ani numeru fax. Konieczne jest za to pamiętanie o stronie internetowej - firma, która jej nie ma, niemal dziś nie istnieje. W tym stwierdzeniu nie ma ani grama przesady. Na stronie, do której odsyła wizytówka, umieszcza się wszystkie ważne treści, które na wizytówce się nie zmieściły. To o wiele lepsze, niż chaos i upychanie treści.

Wygląd i schludność

Nie warto oszczędzać na drukowaniu nowych wizytówek, jeśli stare, długo noszone w teczce, zniszczyły się. Poniesienie kosztów wydruku (nie takich znów wysokich w dzisiejszych czasach) jest lepsze, niż dawanie klientom takich nieestetycznych, wymiętych wizytówek. Dobrze zaprojektowana, schludna i ładna wizytówka, zawierająca wszystko co konieczne, może być bardzo silnym punktem firmowego marketingu. Bardzo wiele firm rozumie to i korzysta, zamawiając usługę projektowania wizytówek i drukując je w dobrej drukarni.

Zamów wydruk wizytówek firmowych w drukarni Lobos.promo: https://lobos.promo/produkty/pokaz/wizytowki

Share :

Może Cię zainteresować

Co można zawrzeć w wizytówce

Wizytówki to wszechstronne narzędzia promocyjne, które mogą być formalne lub nieformalne, w zależności od...

Jak stworzyć dobrą wizytówkę?

Posiadanie wizytówek jest dziś w wielu branżach czymś oczywistym. Niemal wszędzie mamy z nimi do czynienia, w...