• 11 maja 2021

Utrzymanie spójności marki z produktami promocyjnymi

Twoja marka obejmuje wszystko to, co klienci postrzegają jako Twoją firmę. Logo, kolorystyka, ton i głos, z każdym aspektem Twojego brandingu, chcesz przekazać spójny przekaz.

Produkty promocyjne są doskonałym i skutecznym sposobem na promocję Twojej firmy i łatwo jest utrzymać spójność marki poprzez wybór produktów. Oto trzy sposoby na utrzymanie spójności marki podczas korzystania z produktów promocyjnych.

Kolor

Nic tak nie oznacza marki jak jej główny kolor. Pomyśl o kilku popularnych markach i ich kolorach, które mogą przyjść do głowy przed ich rzeczywistym logo. Chociaż może to być dość proste przy wyborze elementów promocyjnych, czasami ten doskonały element po prostu nie jest w Twoim konkretnym kolorze. W tym przypadku, rozważ wybór neutralnego koloru, jeśli jest dostępny, np. biały lub czarny i użycie samego nadruku do wyświetlenia kolorów Twojej marki.

Układ logo

Jeśli jeszcze nie, logo Twojej firmy powinno mieć inny układ. Niektóre logotypy są szerokie, inne wysokie. Niektóre okrągłe, a niektóre kwadratowe. Obszary nadruku na produktach promocyjnych różnią się wieloma kształtami i rozmiarami i dobrze jest mieć format logo, który najlepiej pasuje. Nie próbuj jednak na bieżąco zmieniać elementów, tylko po to, aby zadowolić obszar nadruku. Nawet małe zmiany w logo mogą spowodować problemy z rozpoznaniem.

Wybór przedmiotów i ton/głos marki

Jaki ton i głos nosi Twoja firma i marka? Czy jesteś lekki i optymistyczny? A może poważny? Rodzaj produktu promocyjnego, który wybierzesz, może mieć również swój własny ton i ważne jest, aby pasował do Twojego własnego. Na przykład, puzzle i przedmioty związane z grą mogą nie być najlepsze dla kancelarii prawnej. A pióra i pady-folia w stylu executive prawdopodobnie nie są najlepsze dla modnych startupów cyfrowych.

Pamiętając o tych rzeczach, Twoje produkty promocyjne będą o wiele bardziej skuteczne.

Upewnij się, że Twój sprzedawca będzie stać na straży integralności Twojej marki przez cały proces zaopatrzenia w produkty promocyjne. Wykorzystanie ogromnej sieci dostawców i dekoratorów jest standardem w naszej branży. Upewnij się, że Twój partner dokłada wszelkich starań, aby upewnić się, że gdy projekt wykorzystuje nawet tylko dwa różne źródła, produkty finalne niosą ze sobą spójny przekaz dla Twojej marki.

Czy obecnie używasz produktów promocyjnych do promowania swojej marki? Chętnie dowiemy się, jakich produktów używasz i jak mierzysz sukces. Powiedz nam więcej poniżej w sekcji komentarzy.

Share :

Może Cię zainteresować

Reklama online z Facebookiem

Reklama online może uzyskać swój przekaz przed znacznie większą publicznością. Nie ma wątpliwości, że...

Utrzymanie spójnego koloru

Kolor jest bardzo ważnym elementem brandingu. Często jest to pierwsza rzecz, jaką ktoś zapamięta o marce i może...

Przygotowanie ulotki reklamowej

Ulotki reklamowe to znakomity sposób na przekazanie informacji, ale istnieje tutaj potężna bariera: nikt nie...