• 11 maja 2021

Reklama online z Facebookiem

Reklama online może uzyskać swój przekaz przed znacznie większą publicznością.

Nie ma wątpliwości, że każda firma powinna mieć obecność w Internecie. Chociaż jest to trudne do nagrania, większość danych sugeruje, że ponad 75% osób badanych zakupu lub firmy online przed nawet dostać się w kontakcie. Więc nawet jeśli jesteś lokalnym biznesie cegły i zaprawy murarskiej, ważne jest, że ludzie mogą cię znaleźć. Bycie znalezionym przez tych ludzi nie jest tak proste jak stworzenie strony internetowej lub strony na Facebooku. Jest to nadal podstawa, ale ponieważ coraz więcej firm działa w sieci, przestrzeń staje się coraz bardziej zatłoczona. Korzystanie z reklamy online jest sposobem, aby krzyczeć głośniej. Ale zanim pójdziesz nurkować w skomplikowanym świecie płatnej reklamy ważne jest, aby być jasne, co chcesz powiedzieć i co chcesz osiągnąć. Jak w przypadku wszystkich działań marketingowych, trzeba być skoncentrowanym. Ukierunkowane kampanie są jak wskaźnik laserowy w sprayu i działka wodne do modlitwy.

Możesz uderzyć armatką wodną w wielu ludzi, ale ilu z nich jest zainteresowanych (nie wsiąknąć... w Twoje przesłanie!)? Prawdopodobnie niezbyt wielu, pewnie po prostu przechodzili obok i złapali się w krzyżowy ogień. Użycie ukierunkowanego podejścia marketingowego oznacza zidentyfikowanie bardzo specyficznej grupy ludzi, którym chcesz coś powiedzieć, abyś mógł wymyślić coś bardzo specyficznego do powiedzenia. W ten sposób ludzie, którzy widzą i, miejmy nadzieję, zareagują na Twój dodatek, będą cennymi klientami, a nie przypadkowymi klikaczami, mogą kosztować Cię pieniądze. Promuj swoje treści z reklamą online Powiedz, że chcesz podzielić się wspaniałym postem na blogu z potencjalnymi klientami.

Pomyśl o demograficznych swoich klientów i które z nich są najbardziej prawdopodobne, że będą zainteresowani tym postem. Czy są oni bardziej skłonni do zainteresowania się nowościami biznesowymi lub projektami graficznymi? Ile oni mają lat, gdzie mieszkają? Im bardziej konkretny jesteś, tym lepsze powinny być wyniki. Możesz wykorzystać wszystkie te informacje do stworzenia reklamy w mediach społecznościowych, aby promować swoje treści, miejmy nadzieję, że uda Ci się zdobyć więcej udziałów/podobań i zwiększyć świadomość Twojej marki. Na przykład Facebook pozwala Ci być naprawdę konkretnym, o czyjej uwadze chciałbyś się dowiedzieć.

Docelowy wiek i płeć zostały ustalone, a obszar jest tylko 25 km w promieniu jednego miasta. Kluczem jest przewijanie wielu szczegółowych opcji targetowania w rozwijanych menu lub pasku wyszukiwania i udoskonalanie swojej publiczności. Można to zrobić przez wszystkie folwarki czynników, a następnie zawęzić to wymagając dopasowania do innego zestawu kryteriów lub można wykluczyć rzeczy. Powyższy zestaw reklam jest przykładem grupy docelowej dla firmy takiej jak Avon lub Anne Summers za pomocą reklamy online do promowania treści. W tym przypadku, porady na temat tego, jak młoda mama może stworzyć równowagę między pracą a życiem prywatnym w celu generowania nowych rekrutów w rejonie Chelmsford.

Ukierunkowanie wymaga zainteresowania lub zatrudnienia w pracy w domu i bycia przyszłą matką lub posiadania dzieci do 5 roku życia. Rezultatem jest wielkość widowni tylko 150-280, co oznacza, że tylko ci, którzy są naprawdę zainteresowani Twoją treścią będzie go zobaczyć, dzięki czemu każde kliknięcie bardziej znaczące i zwiększenie trafności wynik Facebook przypisać swoje ogłoszenie. Wynik ten może pomóc w określeniu, ile kosztuje każde kliknięcie, ponieważ nie lubią oni spamować ludzi z nieistotną treścią. W zależności od Twoich celów, możesz być nieco szerszy, powiedzmy, że chcesz sprzedawać materiały artystyczne nauczycielom w Anglii i Walii, możesz przyjąć takie podejście:

Jak udoskonalić swoją publiczność będzie naprawdę zależy od tego, co chcesz osiągnąć z reklamy online, ale im bardziej szczegółowe, tym lepiej. Najlepsze jest to, że z reklamami na Facebooku można mieć budżet zaledwie 10 funtów i zobaczyć sukces, dobrze dopracowana kampania może kosztować grosze za kliknięcie. Jeśli uważasz, że to przydatne, zapisz się na naszego bloga poniżej na przyszły tydzień raty na Google Adwords. Podczas oczekiwania otrzymasz kilka wskazówek, jak zwiększyć ruch na swoim blogu lub stronie Facebook, integrując marketing drukowany z kanałami online.

Share :

Może Cię zainteresować

Utrzymanie spójnego koloru

Kolor jest bardzo ważnym elementem brandingu. Często jest to pierwsza rzecz, jaką ktoś zapamięta o marce i może...

Przygotowanie ulotki reklamowej

Ulotki reklamowe to znakomity sposób na przekazanie informacji, ale istnieje tutaj potężna bariera: nikt nie...